Urządzenie do terapii mitochondrialnej - IHHT - ERES MEDICAL

Eres Medical Sp. z o.o.
  • Płouszowice-Kolonia 64B
  • 21-008 Tomaszowice / Poland
  • +48 81 502 00 70 /

CellAirOne® to urządzenie do innowacyjnej terapii IHHT, znanej również jako terapia mitochondrialna. Terapia IHHT polega na oddychaniu mieszaniną powietrza naprzemiennie o podwyższonym i obniżonym stężeniu tlenu. Takie krótkotrwałe kontrolowane okresy niedotlenienia powodują pewien rodzaj stresu mobilizującego dla komórek. W wyniku tego procesu zaczynają obumierać stare, słabe mitochondria, a tworzą się nowe. A jak wiemy, mitochondria to centra energetyczne naszego organizmu odpowiadające za wiele procesów w nim zachodzących. Terapia IHHT to swoisty trening komórkowy i daje efekty podobne do treningu wysokogórskiego. Poprawia funkcjonowanie całego organizmu, zwiększa jego odporność i walczy z wieloma chorobami, również chorobami cywilizacyjnymi (choroby układu oddechowego, nadciśnienie, otyłość, tarczyca, borelioza, cukrzyca, choroba wieńcowa i wiele innych) w bezinwazyjny i niefarmakologiczny, a przede wszystkim bezpieczny sposób. Terapia mitochondrialna leczy choroby u ich podstaw.

Nowością są badania na temat skuteczności terapii IHHT w rehabilitacji pocovidowej. W wyniku COVID-19 mitochondria w dużym stopniu obumierają, a CellAirOne® przyśpiesza ich regenerację.

Urządzenie do terapii IHHT CellAirOne® podaje pacjentowi powietrze za pomocą wężyka zakończonego specjalną maską, którą zakłada się na twarz. Podczas terapii pacjent siedzi lub leży wygodnie, a jego saturacja jest stale monitorowana za pomocą napalcowego czujnika. Lekarz wszystkie parametry obserwuje na czytelnym kolorowym wyświetlaczu LCD i w każdej chwili może je skorygować. Zabieg trwa 20 minut i opisywany jest przez pacjentów jako wyjątkowo relaksujący.

Wiecej informacji na www.eresmedical.com.pl