Terapia ENF - innowacyjne rozwiązanie w fizjoterapii

MTT Sp. z o.o.
  • Mireckiego 81
  • 97-200 Tomaszów Mazowiecki / Poland
  • 664514813 /

ENF to autoadaptacyjna elektroterapia

ENF generuje fale, które zmieniają się automatycznie, gdy impedancja skóry zmienia się zgodnie z algorytmem kompensacji. Ten proces ciągłej regulacji prowadzi do przywrócenia równowagi bioelektrycznej komórek, sprzyjając procesom regeneracji zaangażowanych tkanek. Efekty terapii ENF są zauważalne już od pierwszej sesji zabiegowej.

ENF – co to jest?

ENF jest skrótem słów Electo Neuro Feedback. Electro oznacza wysyłany impuls elektryczny. Neuro to reakcja bioelektryczna w tkankach wywołana impulsem poprzez układ nerwowy. Z kolei Feedback polega na zauważalnej reakcji (poprzez wartość impedancji tkanki) w odpowiedzi, na którą wysyłany jest nowy sygnał kompensacji reakcji. Nazwa doskonale oddaje zasadę działania terapii. W uproszczeniu można powiedzieć, że impuls wysyłany do tkanki z urządzenia ENF powstaje i jest automatycznie przetwarzany jako odpowiedź terapeutyczna na informację pochodzącą z tkanki, wcześniej przeskanowanej i zdiagnozowanej bodźcem elektrycznym o wartości bazowej.

ENF therapy czyli technologia inna niż wszystkie.

To prawdziwa rewolucja w terapii pacjentów w zakresie fizjoterapii, rehabilitacji sportowej, ortopedii pooperacyjnej, urologii, ginekologii, medycyny estetycznej oraz stomatologii. Innowacyjna technologia rodem z Włoch łączy diagnostykę z efektywną terapią. Sprawdza się w różnych specjalizacjach medycznych i fizjoterapeutycznych. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla gabinetów, przychodni, poliklinik, klinik oraz oddziałów szpitalnych.

Oferujemy następujące rodzaje produktów: ENF StudioENF Physio oraz ENF Sport. Pierwszy z nich to stacjonarny sprzęt wyposażony w setki protokołów terapeutycznych z anatomią 3D. Pozostałe dwa to wygodne, przenośne modele do profesjonalnej terapii (Physio) oraz rehabilitacji sportowej (Sport).