MEDEA - Producent systemu holtera EKG, zestawu do EKG wysiłkowego i aparatów EKG w Polsce.

P.U.H. MEDEA Sp. z o. o.
  • Tarnogórska 219
  • 44-100 Gliwice / Poland
  • +48 32-2321678 / +48 515 102 116
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. http:// www.medea.pl

Powstała w 1988r firma P.U.H. MEDEA Sp. z o. o., specjalizuje się w projektowaniu i produkcji elektronicznej aparatury medycznej i jest znaczącym producentem systemu holtera EKG, zestawu do EKG wysiłkowego i aparatów EKG w Polsce.

Kiedy w latach 80 projektowaliśmy pierwszy polski komputerowy aparat EKG i elektrokardiograficzną próbę wysiłkową nie było jeszcze w Polsce internetu a komputery osobiste typu IBM PC dopiero zaczynały zdobywać popularność. Dziś wiele naszych innowacyjnych rozwiązań technicznych jest standardem. Przykładem jest opracowany przez nas i wprowadzony do sprzedaży w 1994 r. system holterowski z rejestratorem zapisującym cyfrowy sygnał EKG na karcie pamięci flash PCMCIA, zamiast taśmy magnetofonowej. Obecnie każdy producent holterów EKG stosuje zapis EKG w pamięci flash.

Z przyjemnością śledzimy dynamiczny rozwój elektroniki medycznej na świecie i wykorzystujemy go w naszych konstrukcjach.
Dzięki temu projektujemy urządzenia mniejsze o lepszych parametrach i bardziej zaawansowane technologicznie. Dobrym przykładem innowacyjności jest nowy aparat holtera, który waży tylko 22 gramy a możliwościami technicznymi wyprzedza dostępne na rynku rejestratory holterowskie innych producentów.

Firma MEDEA wdrożyła i certyfikowała przez TUV CERT TUV Rheinnland oraz PCBC system zarządzania jakością PN-EN ISO 9001 i PN-EN ISO 13485.

Wszystkie nasze aparaty spełniają wymagania zasadnicze określone w Dyrektywie MDD nr 93/42/EEC i są oznakowane znakiem CE. Wyroby są zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie.
Siedziba naszego przedsiębiorstwa znajduje się w Gliwicach, dlatego mamy wielu klientów zainteresowanych zakupem elektrografów z Katowic oraz innym miast na Śląsku.