Podsumowanie SALMED 2016

MedicalNews.pl
 • INFOLINIA : 801 01 11 95 / Fax : +48 32 445 71 95
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SALMED 2016 – Targi są potrzebne

Jeden z największych postępów, jakie można zaobserwować w naszym kraju, stanowią technologie medyczne przyjazne pacjentom i lekarzom. Nie ma takiej technologii, której byśmy nie zaimplementowali dla potrzeb pacjentów. Targi SALMED są potrzebne – ocenia Krzysztof Kordel, Prezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej podczas 26. edycji Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED.

Targi – wartość, której nie da się przecenić

SALMED jest największą tego typu imprezą organizowaną co dwa lata. Oczywiście dziś mamy Internet, wiele możliwości kontaktu, niemniej jednak ten bezpośredni kontakt, możliwość porozmawiania, ustalenia pewnych szczegółów, poznania się wzajemnie, w moim przekonaniu w dalszym ciągu jest wartością, której nie da się przecenić – podkreśla Witold Włodarczyk, Dyrektor Generalny Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED.

Tegoroczna edycja zgromadziła blisko 4000 profesjonalnych zwiedzających, którzy mieli okazję podziwiać ofertę przygotowaną przez ponad 200 wystawców z 10 krajów świata, między innymi z Austrii, Chin, Czech, Szwajcarii, Węgier, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Włoch. 31 firm zaprezentowało nowości z zakresu aparatury i instrumentów medycznych, wyposażenia szpitali, klinik i gabinetów medycznych, w tym mebli, wyposażenia medycznego, sprzętu medycznego jednorazowego użytku, sprzętu laboratoryjnego, rehabilitacyjnego, fizjoterapeutycznego, sprzętu wykorzystywanego w medycynie ratunkowej i ratownictwie medycznym oraz rozwiązań z zakresu technik komunikacji i informacji. 9 spośród nowości zdobyło prestiżowy Złoty Medal MTP – nagrodę za innowacyjność i wysoką jakość.


Kategoria sprzęt i wyposażenie medyczne:

 1. Zestaw rehabilitacji kardiologicznej AsTER
  ASPEL S.A., Zabierzów

 2. Hemo Control Hemoglobina Mikrokuweta
  „EKF – Diagnostyka” Sp. z o.o., Myślenice

 3. Ultrasonograf HITACHI ALOKA Arietta V70
  HITACHI MEDICAL CORPORATION , Japonia
  Zgłaszający: MIRO Sp. z o.o., Warszawa

 4. Panel nadłóżkowy MERYcomfort
  INMED -Karczewscy Sp. z o.o.. Sp. k., Krępice

 5. Elektrokardiografy serii ELI™
  MORTARA INSTRUMENT, Inc., USA
  Zgłaszający: MDS Cardio Sp. z o.o., Warszawa

 6. Rejestrator EKG SiliconBeat 3 z oprogramowaniem Holter SiliconBeat 2000
  Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe MEDEA Sp. z o.o., Gliwice

 7. Łóżko szpitalne PURO
  STIEGELMEYER Sp. z o.o., Stolno

 8. Łóżko do opieki długoterminowej VENTA
  STIEGELMEYER Sp. z o.o., Stolno

 
Kategoria usługi:

 1. ”Plus dla Ciebie” kompleksowe inwestycje w służbie zdrowia
  FORMED Sp. z o.o., Sp. k., Żywiec


Według Sławomira Sobusiaka, Dyrektora Handlowego BTL Polska Sp. z o.o., targi dają możliwość zaprezentowania swojego portfolio sprzętowego, pokazania nowych rozwiązań technologicznych, ale też spotkania się ze swoimi klientami, kadrą menedżerską, osobami decyzyjnymi, które są odpowiedzialne za kup sprzętu do szpitali, przychodni, klinik i gabinetów. Pokazujemy sprzęt z najwyższej światowej półki, nie mamy się czego wstydzić, jeśli chodzi o dostępność rozwiązań technologicznych na świecie. Wprowadzamy medycynę na bardzo wysoki poziom zaawansowania technologicznego - dodaje Sobusiak.

Dzięki targom SALMED mamy z pierwszej ręki informacje, czego klienci oczekują, jak my się dostosowujemy do potrzeb klienta. Nie bez znaczenia jest też obraz, jak my przedstawiamy się na tle konkurencji – mówi Cezary Sudoł, Prezes ds. Produkcji i Techniki STIEGELMEYER Sp. z o.o.

Jak przyznaje Tomasz Czarnecki, Prezes Zarządu INMED KARCZEWSCY Sp. z o.o., Wystawianie się na targach to jest szansa pokazania klientom wyrobów. Mogą zobaczyć, jak ten wyrób się prezentuje, dotknąć go na żywo. To coś więcej, niż to, czego mogą doświadczyć oglądając katalogi, czy przeglądając Internet.

Dużo się zmieniło

Dzięki tegorocznym wydarzeniom merytorycznym można było zdobyć wiedzę pomagającą poruszać się w nowej rzeczywistości prawnej, rozwiązań informatycznych i nowinek z zakresu rehabilitacji, ratownictwa, pielęgniarstwa oraz zarządzania. Ponieważ ostatnio w polityce dużo się zmieniło (…), w związku z tym musimy się jako organizacja ponad 200 szpitali do tego w jakiś sposób ustawić – tak przy okazji Zjazdu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych wypowiadał się Andrzej Sokołowski, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, Członek Zarządu Europejskiej Unii Szpitali Prywatnych. Często korzystamy z okazji zorganizowania konferencji w trakcie targów, ażeby również nasi członkowie mogli zapoznać się z nową techniką – dodaje.

Program wydarzeń przyciągnął rzeszę uczestników. Komisja Rehabilitacji i Integracji Społecznej PAN Oddział Poznań zorganizowała XI Konferencję Naukową z cyklu Promocja Polskiej Rehabilitacji, która poruszyła temat postępów w rehabilitacji w chorobach cywilizacyjnych. W ramach SALMED – LABORATORIUM odbyła się VIII Konferencja Nauko

wo-Szkoleniowa na temat: „Choroby Cywilizacyjne wyzwaniem współczesnej medycyny laboratoryjnej”. Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych POLMED zorganizowała panel „Prawo Zamówień Publicznych w branży wyrobów medycznych” o perspektywie nowelizacji dyrektyw, wzorze umowy zawieranej pomiędzy zamawiającym a wykonawcą, serwisie autoryzowanym i nieautoryzowanym w zamówieniach, a także trendach orzeczniczych w zamówieniach. O zarządzaniu w podmiotach leczniczych można się było dowiedzieć uczestnicząc w konferencji Stowarzyszenia Menedżerów Opieki Zdrowotnej. W ramach bloku SALMED –PIELĘGNIARSTWO odbyło się wydarzenie pod hasłem „Wyzwanie XXI wieku w dokumentowaniu pracy Pielęgniarek i Położnych”, którego organizatorem była Okręgowa Izby Pielęgniarek i Położnych oraz Word Trade Center. Uczestniczyła w nim rekordowa ilość pielęgniarek – ponad 200. Portal Medipment.pl z kolei zaproponował Seminarium dla kadry zarządzającej placówkami medycznymi, menedżerów służby zdrowia, lekarzy, personelu medycznego na temat doboru i wyszukiwania sprzętu oraz internetowych narzędzi wspierających sprzedaż. „IT jako inwestycja. Podejście restrukturyzacyjne do informatyzacji” – pod takim tytułem odbyła się konferencja organizowana przez czasopismo OSOZ i firmę KAMSOFT SA. Zorganizowane grupy ratowników oraz wszystkich zainteresowanych medycyną ratunkową przyciągnęła konferencja i seminarium nt. medycyny intensywnej, hiperbarycznej i ratunkowej, organizowana przez Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii sekcja Medycyny Hiperbarycznej.

Są trzy najważniejsze korzyści, jakie my czerpiemy z targów: wizerunek, możemy pokazać nasze produkty na żywo, a trzecia korzyść, ta najważniejsza, to bezpośredni kontakt z naszym klientem – ocenia Rafał Niegiel, Dyrektor Logistyki Formed Sp. z o.o. Sp. K. Drugiego dnia targów można było również uczestniczyć w konferencji „Szanse i zagrożenia dla inwestycji w służbie zdrowia” organizowanej przy współpracy z Formed, której prelegentami byli praktycy i znakomici fachowcy z różnych branż: finansowej, prawniczej, architektonicznej, budowlanej i sprzętowej.


SALME
D 2018

Według tegorocznych wystawców, targi SALMED rosną w siłę. Branża wyrobów medycznych przeżywa w ostatnich latach dość duży boom. Jest to zasługa między innymi środków finansowych, jakie płyną do Polski z Unii Europejskiej. Dynamiczny rozwój branży, badania nad człowiekiem i dostosowywanie technologii do jego potrzeb i na jego użytek, wreszcie coraz większa świadomość społeczeństwa powodują, że targi SALMED za dwa lata rozkwitną w jeszcze pełniejszej, adekwatnej do potrzeb branży i aktualnych trendów na rynku formule.