PRO PEDIS - Nagroda Polskiego Towarzystwa RehabilitacjI za system poduszek próżniowych Feet Print 2

MedicalNews.pl
 • INFOLINIA : 801 01 11 95 / Fax : +48 32 445 71 95
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SYSTEM PODUSZEK PRÓŻNIOWYCH FEET PRINT

 1. Silikonowe poduszki próżniowe, służące do pobierania odcisku stopy i formowania wkładek ortopedycznych.

 2. Lekka, mobilna konstrukcja systemu: zintegrowane poduszki wraz z wmontowaną pompą. System sterowany jest 3 -funkcyjnym pilotem, co umożliwia szybki reset poduszek poprzez wpuszczenie powietrza oraz doskonała kontrola próżni (vacuum) i twardość poduszki dla uzyskania optymalnego odcisku.

 3. Produkt posiada znaczniki stopy, dla ułatwienia pracy przy ustawianiu pacjenta oraz wyświetlacz trybu LED dla każdego poduszki.
   Najwyższej jakości japońska pompa gwarantuje szybki odcisk i twardość formy.

 4. Produkt ten zastępuje tradycyjny odlew, z którego powstaje tzw. kopyto.


Cechy wyróżniające produkt:

 1. Szybkie wykonanie wkładki, w trakcie 1 wizyty - zdecydowanie krótszy czas potrzebny do wykonania formy i wkładki w porównaniu z tradycyjną techniką, bazującą na odlewach.
  Brak konieczności wykonywania "kopyt" - minimalizacja kosztów, bez konieczności przechowywania w magazynie, nie ma możliwości żeby pacjent zapomniał przynieść odlew na powtórną wizytę.

 2. Termoformowanie odbywa się bezpośrednio na stopie pacjenta w pozycji neutralnej lub skorygowanej.

 3. Poduszki są elastyczne, co umożliwia natychmiastową korektę wad stopy oraz całej kończyny dolnej. Po utwardzeniu poduszka  jest bardzo gładka, łatwo na niej ułożyć i wpasować wkładkę.

 4. Możliwość wielokrotnej korekty w trakcie pobierania formy, w celu optymalnego dopasowania wkładki, jak również możliwość modyfikacji korekty po pewnym czasie użytkowania.

 5. Uniwersalne urządzenie, dzięki, któremu można wykonać wkładki zarówno dla stopy płasko-koślawej,  stopy końsko-szpotawej, jak i dla osób z mniejszymi wadami stóp, np. do obuwia wizytowego lub do butów na wysokim obcasie.

 6. Higiena pracy: łatwość utrzymania w czystości, dezynfekcji poduszek preparatami do tego przeznaczonymi.


Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.propedis.pl