LIW CARE TECHNOLOGY - Złoty Medal Targów REHABILITACJA 2017 za Treax Pads – innowacyjny system terapeutyczny

LIW CARE TECHNOLOGY
  • Golfowa 7
  • 94-406 Łódź / Poland
  • +48 509 089 816 /
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. http:// www.liwcare.pl

System składa się z kilku różno-kolorowych padów, które reagują na dotyk i zmianę obciążenia, zmieniając swoją barwę. TREAX pady powstały z wykorzystaniem wiedzy ekspertów z dziedziny zjoterapii oraz terapii zajęciowej. Stworzyliśmy narzędzie ułatwiające rehabilitację osób z zaburzeniami motoryki i koordynacji ruchowej. Pady można układać na podłodze, a także umieszczać je na tablicy magnetycznej na ścianie. Dzięki temu możliwa jest terapia kończyn dolnych jak i górnych.

Użyj TREAX Pady do:

  • Rehabilitacji,
  • Terapii zajęciowej,
  • Zabawy,
  • Uczenia się.

Interaktywne TREAX pady zapewniają doskonałe warunki do tworzenia zabawnych zajęć i gier wspomagających rehabilitację. Pady można stosować na podłodze lub na ścianie w nieograniczonej liczbie kon guracji zachęcając pacjentów do wielu godzin ekscytujących ćwiczeń.

Aktywizacja przez zabawę


Użyj TREAX Pady do tworzenia zajęć terapeutycznych i ćwiczeń dla wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji zycznej!

Wybrane ćwiczenia z zastosowaniem Systemu TREAX

Ćwiczenie balansu

Pady reagują na ilość siły nacisku lub ciężaru przeniesionego na każdyznich.Zmianatajestwyświetlanaproporcjonalniedosiły przenoszonej przez użytkownika. Informacja zwrotna pomaga zrozumieć, zmiany w obciążeniach poszczególnych kończyn podczas ruchu i postaw statycznych.

Ćwiczenie równowagi i analiza chodu

Tryb równowagi wizualizuje różnicę w obciążeniu pięty i palców. Używany jest do wykonywania ćwiczeń kontroli postawy, równowagi pięta - palce w pozycji statycznej jak i kontroli przetaczania stopy podczas chodu. Jeśli pady są umieszczone w odpowiedniej odległości od siebie jako „ślad”, funkcja równowagi może być użyta jako analiza chodu.

Ćwiczenie koncentracji i koordynacji

Po wybraniu funkcji„Losowe Sygnały Świetlne” pady reagują na aktywację ręką lub nogą wyświetlając losowo jedno z trzech kolorowych świateł. Użytkownik podąża ręką lub nogą na pad o określonym kolorze. Aktywacja następnego pada ponownie dostarcza losowego kolorowego sygnału świetlnego, kierując użytkownika na kolejny. W tym ćwiczeniu użytkownik skupia się na wyzwaniach poznawczych takich jak koncentracja i koordy- nacja.

Ćwiczenie koordynacji ręka - oko

Użytkownik aktywuje pady przed upływem zadanego czasu. Przykładowo, można pozwolić użytkownikowi na włączanie czerwonego światła lewą ręką, a niebieskiego światła prawą ręką. Użyj tej funkcji, np. w treningu reakcji ręka - oko lub w zaburzeniach koordynacji.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.liwcare.pl